ارتباط با ما 02171731

نکات مهم در بازسازی دکوراسیون داخلی

زمان مطالعه: 6 دقیقه یکی از عوامل مهم در زیبایی و راحتی خانه و استفاده لذت بخش از آن دکور داخلی است. امروزه بازسازی دکوراسیون داخل خانه و تغییر دکور محبوبیت زیادی دارد، اما این کار چندان راحت نیست. هر کاری اصول و قواعد خود را دارد و بازسازی داخل خانه و تغییر دکور نیز از این قانون تبعیت ...

بازسازی دکوراسیون داخلی
6 دقیقه
0 دیدگاه
admin
زمان مطالعه: 6 دقیقه

یکی از عوامل مهم در زیبایی و راحتی خانه و استفاده لذت بخش از آن دکور داخلی است. امروزه بازسازی دکوراسیون داخل خانه و تغییر دکور محبوبیت زیادی دارد، اما این کار چندان راحت نیست. هر کاری اصول و قواعد خود را دارد و بازسازی داخل خانه و تغییر دکور نیز از این قانون تبعیت کند. در این مطلب قصد داریم به نکات مهم که باید در حین طراحی و انجام کار رعایت کنید اشاره کنیم.

دکوراسیون چیست؟

دکوراسیون به ترکیبی از اجزای خانه و مبلمان گفته می شود که نمای داخلی خانه یا ویلا را می سازد. این ترکیب، به مجموعه وسایل دکوری، مبلمان، رنگ بندی ها، کابینت و وسایل راحتی گفته می شود. این لوازم و وسایل، زیبایی داخل خانه را می سازند و برای استفاده کننده راحتی را فراهم می کنند.

 

چرا بازسازی دکوراسیون محبوبیت زیادی دارد؟

تصور کنید که در حال حاضر یک خانه دارید و از نمای داخلی و دکوراسیون آن راضی نیستید و قصد تغییرات دارید. حتی اگر توان مالی خوبی داشته باشید و بتوانید خانه یا ویلا را تعویض کنید، این کار غیر منطقی به نظر می رسد. بنابراین بازسازی کاری بسیار به صرفه تر و بهتر به نظر می رسد و واقعا هم همین طور است.

بازسازی دکوراسیون از نظر زمانی بهتر از ساخت یک خانه جدید و از نظر هزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از تعویض خانه است. از طرفی این کار هم مزیت اجرای سبک های طراحی با توجه به سلیقه شما را در بر می گیرد. با توجه به افزایش قیمت روز افزون مسکن در ایران، بازسازی نمای داخلی و دکور خانه بسیار در ایران محبوب است.

 

انواع دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون به شما این امکان را می دهد که سبک دکور خود را تغییر دهید و نوع جدیدی را امتحان کنید. البته بهتر است قبل از تغییر دکور، با انواع سبک ها آشنا شوید که در انتها از انتخاب خود پشیمان نشوید. در این قسمت شما را با انواع سبک دکور داخلی آشنا خواهیم کرد و مختصر به آنها می پردازیم.

البته اگر ما قصد داشته باشیم تمامی سبک های دکوراسیون را در اینجا ذکر کنیم، می توانیم بیش از 20 سبک مختلف را نام ببریم و به آنها بپردازیم. بنابراین تنها به سبک های محبوب در ایران بسنده خواهیم کرد و از طراحی هایی که کمتر به چشم می خورد، چشم پوشی می کنیم.

 

سبک مدرن

یکی از اصلی ترین اصول دکوراسیون داخلی مدرن، زیبایی و سادگی است. این نوع دکور از خطوط صاف و عمدتا منظم و هماهنگ بهره مند است که فضا را به طور خاصی ساده و زیبا جلوه می دهد. اغلب مواد استفاده در این نوع دکور، شیشه، استیل و سنگ می باشد. عموما در این نوع دکور از نقاشی های مفهومی در تزئین دیوار استفاده می شود.

 

اشکال هندسی عمومی و واضح در این نوع طراحی زیاد به چشم می خورد. داخل خانه باید شکل شلوغ به خود نگیرد و البته بیش از حد نیز خلوت نباشد. یکی از نکاتی که باید در این نوع طراحی به آن زیاد دقت شود، نور گیری زیاد و یا استفاده از نورپردازی حرفه ای است.

 

مینیمال

این نوع طراحی دکوراسیون، هر چند طرفداران زیادی در ایران ندارد، اما جدیدا رو به رشد است و تقاضا برای آن رو به رشد است. این نوع طراحی تقریبا مشابه سبک مدرن است، اما بسیار ساده تر از آن پیاده سازی می شود. در طراحی مینیمال ار رنگ های روشن کمتر استفاده شده و عموما رنگ های خنثی به چشم می خورد.

بازسازی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن
بازسازی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

 

سبک صنعتی

اگر بخواهیم این سبک دکوراسیون داخلی را توصیف کنیم، تقریبا مشابه یک دفتر مدیریت کارخانه صنعتی است. از این طرح در دوره های 1700 تا 1800 میلادی استفاده می شده و از چوب و آجر در دکوراسیون استفاده می شود. مبلمان عموما از جنس چرم و یا جیر استفاده شده و عمدتا رنگ تیره دارند.

سبک دکوراسیون خاورمیانه ای سنتی

یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی که فرش ایرانی در ان حرف اول را می زند، سبک سنتی خاورمیانه ای است. استفاده از نقش و نگار ایرانی و اسلامی نیز در این طرح زیاد به چشم می خورد. رنگ های تند و گرم در این سبک طراحی زیاد استفاده می شود و تقریبا تمام اجزا را در بر می گیرد.

سبک دکوراسیون داخلی ترنزیشنال

این سبک دکوراسیون را می توان محبوب ترین نوع دکور و رایج ترین آن در دنیا و ایران دانست. این نوع سبک طراحی در واقع ترکیبی از سنتی و مدرن است و طراحی ما بین این دو سبک محسوب می شود. در این نوع سبک طراحی، فضای داخلی نه زیاد شلوغ است و نه زیاد خلوت و علاوه بر رنگ های خنثی، از رنگ های دیگر نیز تا حدودی استفاده می شود.

مواد استفاده شده برای بازسازی دکوراسیون با این سبک، همچنان از استیل و شیشه است، اما کمی مواد دیگر نیز استفاده می شود. در این سبک سعی می شود از لوازم چوبی و همچنین مبلمان پارچه ای و لوکس نیز استفاده شده تا فضا را گرم تو و پویا تر نشان دهد.

نکات مهم در بازسازی دکوراسیون

بازسازی دکوراسیون کار چندان راحتی نیست و باید به نکات زیادی توجه شود. عدم توجه به موارد مهم می تواند طراحی را ناقص کند، راحتی را از بین ببرد و یا زیبایی مورد نظر شما را نداشته باشد. در حین طراحی و بازسازی دکور داخلی به موارد زیر دقت کنید.

طراحی و انتخاب مصالح

قبل از بازسازی دکوراسیون داخلی حتما باید طرحی را در نظر خود داشته باشید. این طرح باید مهم ترین نکات، چیدمان وسایل، رنگ بندی ها، بودجه، طراحی خانه و مصالح را در بر گیرد. در حین ساخت طرح باید تا حد امکان به جزئیات توجه کنید تا بتوانید بهترین نقشه ممکن را پیاده سازی کنید.

 

توجه به سبک و طراحی بیرونی ساختمان

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در بازسازی دکوراسیون مد نظر قرار داد، توجه به نمای بیرونی ساختمان است. هر ساختمان یک سبک طراحی دارد که این طراحی باید با دکور داخلی هماهنگ باشد. برای مثال، یک نمای مدرن را اگر با دکور داخلی سنتی ترکیب کنیم، در نهایت ظاهر چندان جالبی نخواهد داشت.

عدم غفلت از راحتی

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در دکوراسیون مد نظر گرفت، راحتی آن است. طراحی داخل خانه هر چند هم که زیبا باشد، اگر راحتی مورد نظر را نداشته باشد برای شما دلنشین نخواهد بود. در بسیاری از بازسازی ها به نمای کلی توجه زیادی می شود و از راحتی استفاده غفلت می شود. این غفلت در نهایت باعث می شود تا از کارایی و کاربرد طراحی کاسته شود که مصرف کننده را با مشکلات زیادی رو به رو خواهد کرد.

 

توجه به رنگ دیوار ها

هماهنگی رنگ بندی در بازسازی دکوراسیون صرفا به هماهنگی رنگ ها بین وسایل خانه محدود نمی شود. این هماهنگی باید بین رنگ دیوار با دیگر اجزای خانه نیز باشد. این مسئله اغلب از دید طراحان به دور می ماند، اما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد.

مشورت با مجموعه های متخصص بازسازی دکوراسیون

اگر به فکر بازسازی دکوراسیون خانه یا ویلای خود هستید، به شما توصیه می کنیم حتما با یک فرد آشنا به کار مشورت کنید. اقدام خودسرانه باعث می شود تا وقت و هزینه زیادی صرف کنید و در نهایت، چیزی که مورد انتظار شما است برآورد نشود.

شرکت ها و تیم های زیادی وجود دارند که به شما می توانند در این زمینه مشاوره بدهند. این مجموعه ها کار طراحی، بازسازی دکوراسیون و دیگر خدمات مربوط به ساختمان را انجام می دهند. اجرای کار توسط این مجموعه ها در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند و نتیجه کار عموما بهتر از عملکرد فردی است.

توجه به سلیقه

یکی از مهم ترین نکات بازسازی دکوراسیون داخلی، توجه به سلیقه مصرف کننده است. برخی طراحی ها با وجود اینکه زیبایی بسیار زیادی دارند، اما مورد پسند و سلیقه برخی افراد نیستند. این طراحی ها هر چند زیبا هم باشد، در نهایت رضایت کاربر را جلب نخواهند کرد. بنابراین حتما قبل از طراحی باید سلیقه مصرف کننده کاملا واضح باشد.

یکی از مسائلی که در بازسازی دکوراسیون می تواند کمک کننده باشد، دیدن عکس ها و نمونه ها قبل از طراحی و اجرا می باشد. امروزه ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم و تکنولوژی و نرم افزار ها می توانند بسیار کمک کننده باشند. شما حتی می توانید قبل از اینکه کاری انجام شود، از قبل به صورت سه بعدی نتیجه کار را به کمک نرم افزار های طراحی مشاهده کنید.

چگونه یک شرکت خوب را برای بازسازی دکوراسیون انتخاب کنیم؟

شرکت هایی که برای بازسازی دکوراسیون فعالیت می کنند بسیار زیاد هستند و شما تنوع انتخاب زیادی دارید. اما لزوما همه ی مجموعه ها بهترین نیستند و ممکن است نتوانند طرح مورد نظر شما را پیاده سازی کنند. بنابراین چند نکته را حین انتخاب مجموعه زیر نظر داشته باشید.

 

نکات مهم انتخاب مجموعه بازسازی دکور داخلی
نکات مهم انتخاب مجموعه بازسازی دکور داخلی

 

ارائه طرح اولیه: قبل از پیاده سازی، حتما از مجموعه مورد نظر یک طرح اولیه دریافت کنید. طرح اولیه باز سازی دکوراسیون به شما این امکان را می دهد تا قبل از اجرای کار، دید خوبی نسبت به نتیجه نهایی داشته باشید و از انتخاب خود مطمئن شوید.

بررسی پروژه های در حال اجرا: یک شرکت معتبر و توانا عموما پروژه های بازسازی دکوراسیون داخلی زیادی در دست دارد. پیشنهاد می کنیم تعدادی از این پروژه های نا تمام و یا تمام شده را بررسی کنید و از توانایی مجموعه اطمینان حاصل کنید.

تحقیق درباره پیشینه شرکت: سال تاسیس شرکت و مدت فعالیت، می تواند تا حدودی تاثیر گذار باشد. عموما شرکت هایی که فعالیت طولانی مدت دارند، در کار خود موفق تر عمل کرده اند و توانایی بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *