ارتباط با ما 02171731

پارتیشن شیشه ای

زمان مطالعه: 6 دقیقه در گذشته، ساده ترین راه برای تقسیم بندی فضاهای بزرگ اداره ها و شرکت ها، استفاده از دیوار و ایجاد یک اتاقک کوچک برای کارمندان یک شرکت بود. اما امروزه، روش های نوینی برای جدا کردن فضاها وجود دارند که یکی از این روش ها، پارتیشن بندی است. پارتیشن بندی می تواند در فضاهای مختلف ...

پارتیشن شیشه ای
6 دقیقه
0 دیدگاه
admin
زمان مطالعه: 6 دقیقه

در گذشته، ساده ترین راه برای تقسیم بندی فضاهای بزرگ اداره ها و شرکت ها، استفاده از دیوار و ایجاد یک اتاقک کوچک برای کارمندان یک شرکت بود. اما امروزه، روش های نوینی برای جدا کردن فضاها وجود دارند که یکی از این روش ها، پارتیشن بندی است. پارتیشن بندی می تواند در فضاهای مختلف مانند اداره ها، شرکت ها، مراکز تجاری و … مورد استفاده قرار گیرد و زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون داخلی بدهد. پارتیشن شیشه ای یکی از خاص ترین و مدرن ترین پارتیشن هایی است که برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب یک پارتیشن شیشه ای با کیفیت، بسیار برای افرادی که قصد تغییر دکوراسیون داخلی یک فضا را دارند، اهمیت دارد. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی در مورد پارتیشن شیشه ای بدهیم.

 

پارتیشن شیشه ای چیست؟

همه ما تا به حال نام پارتیشن بندی را شنیده ایم. از گذشته تا به امروز، متریال های مختلفی برای پارتیشن بندی فضاهای اداره ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گرفتند. هر کدام از این متریال ها، زیبایی منحصر به فرد و خاصی به فضاهای داخلی تجاری و اداری می دادند. اما چند سالی است که متریال های قدیمی مانند چوب و آلومینیوم برای پارتیشن بندی فضا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه، اکثر پارتیشن های موجود در بازار به صورت شیشه ای می باشند. پارتیشن شیشه ای، یک نوع خاص از پارتیشن های موجود در بازار است که با متریال شیشه تهیه شده است. این نوع پارتیشن یا به صورت شیشه ای خالص است و یا به همراه چوب و آلومینیوم ساخته می شود.

پارتیشن های شیشه ای به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارند و همچنین به دلیل اینکه در مدت زمان کوتاهی نصب می شوند، بسیار مورد طرفدار افراد قرار گرفته اند.

 

کاربردهای مختلف پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای عمدتا می توانند برای فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. مزیت این نوع پارتیشن این است که هم قابل استفاده برای فضاهای مدرن و هم قابل استفاده برای فضاهای کلاسیک می باشد. پارتیشن های شیشه ای، می توانند با اهداف زیر برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

  • تغییر دکوراسیون داخلی اداره ها و شرکت ها

یکی از کاربردهای رایج پارتیشن ها، تغییر دکوراسیون داخلی مراکز اداری است. پارتیشن های شیشه ای به دلیل زیبایی منحصر به فردی که به فضا می دهند، می توانند گزینه خوبی برای تغییر دکوراسیون داخلی اداره ها و شرکت ها باشند.

  • تقسیم بندی فضاهای بزرگ در مراکز تجاری

بسیاری از مراکز تجاری دارای فضاهای بزرگی هستند؛ اما دارای مغازه های دیوارکشی شده نمی باشند. برای این مراکز می توان از پارتیشن شیشه ای استفاده کرد. زیبایی منحصر به فردی که پارتیشن های شیشه ای به فضاهای تجاری می دهند، قابل وصف نیست!

  • ایجاد یک فضای خصوصی برای کارمندان

به هر حال این حق کارمندان یک شرکت است که نیاز به یک حریم خصوصی داشته باشند. ایجاد فضای خصوصی برای کارمندان با پارتیشن بندی امکان پذیر می باشد.

  • ایجاد اتاق بازی برای کودکان در کلینیک ها، مراکز درمانی، هتل ها و …

در حال حاضر، ایجاد اتاق بازی و یا به هر فضاهای جداگانه برای کودکان و بازه های سنی مختلف، در هتل ها، مراکز درمانی خصوصی، کلینیک ها و … بسیار رایج شده است. به همین خاطر، می توان با پارتیشن شیشه ای، اقدام به ایجاد اتاق های بازی زیبا و در حین حال مدرن برای مراکز درمانی، هتل ها و … کرد.

 

قیمت پارتیشن شیشه ای
قیمت پارتیشن شیشه ای

 

انواع پارتیشن شیشه ای را بشناسیم!

تا به اینجای مقاله در رابطه با کاربردهای مختلف پارتیشن شیشه ای، صحبت کردیم. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که پارتیشن های شیشه ای یک نوع هستند یا دارای انواع مختلفی می باشند؟ به طور کلی، پارتیشن های شیشه ای را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی کرد.

  1. پارتیشن های شیشه ای فریم آلومینیومی

یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای موجود در بازار، پارتیشن هایی هستند که دارای فریم آلومینیومی می باشند. این پارتیشن ها هم زیبایی منحصر به فردی دارند و هم به دلیل به کار رفتن آلومینیوم در آن ها، زیبایی منحصر به فردی را به فضاهای داخلی می دهند. رنگ فریم آلومینیوم می تواند به صورت نقره ای و یا بر اساس نظر افراد مشکی رنگ باشد.

  1. پارتیشن شیشه ای فریم چوبی

یکی از قدیمی ترین پارتیشن های شیشه ای موجود در بازار، پارتیشن های چوبی می باشند. در حال حاضر، برخی از پارتیشن های شیشه ای با فریم چوبی به تولید می رسند و برای فضاهای مختلف به کار می روند.

البته اکثر پارتیشن های ترکیبی با چوب، دارای شیشه برای پنجره پارتیشن می باشند. بنابراین، شاید نتوان پارتیشن شیشه ای فریم چوبی را به عنوان یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای شناخت!

  1. پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن های شیشه ای فریم لس یکی از مدرن ترین و خاص ترین پارتیشن های شیشه ای موجود در بازار محسوب می شوند. این پارتیشن ها دارای هیچ نوع فریمی نمی باشند و فقط از متریال شیشه برای ساخت این پارتیشن ها استفاده می شود.

پارتیشن شیشه ای فریم لس انتخاب بسیاری از مراکز تجاری و اداری می باشد. زیرا زیبایی منحصر به فردی دارند و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن، پیاده سازی شوند.

 

تک جداره یا دو جداره؟! کدام را انتخاب کنیم؟

حال که با انواع پارتیشن های شیشه ای آشنا شدیم، شاید بهتر باشد در رابطه با پارتیشن های تک جداره و دو جداره نیز صحبت کنیم. به غیر از تقسیم بندی های ذکر شده برای پارتیشن شیشه ای، یک نوع تقسیم بندی دیگر نیز برای این پارتیشن ها وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • پارتیشن شیشه ای تک جداره

یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای موجود در بازار که اتفاقا جزء معمولی ترین پارتیشن ها می باشند، پارتیشن های شیشه ای تک جداره هستند. پارتیشن های شیشه ای تک جداره، دارای یک لایه شیشه می باشند که می توانند به صورت فریم لس و یا فریم دار تهیه شوند.

این نوع پارتیشن ها عایق خوبی برای صدا یا گرما نیستند، اما زیبایی منحصر به فردی به فضاهای داخلی می دهند. پارتیشن های شیشه ای تک جداره می توانند به راحتی پاسخگوی نیاز شرکت ها و اداره ها و حتی مراکز تجاری به پارتیشن باشند.

  • پارتیشن شیشه ای دو جداره

یکی دیگر از انواع پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن های شیشه ای دو جداره محسوب می شوند. این پارتیشن ها دارای دو لایه شیشه در کنار هم می باشند که بین آن ها پرده یا خلاء به کار برده می شود. پارتیشن شیشه ای دو جداره، می تواند گزینه خوبی برای فضاهایی باشد که نیاز به عایق صدا و گرما هست.

پارتیشن شیشه ای دو جداره نیز به صورت فریم لس و یا فریم دار قابل تهیه می باشد. این نوع پارتیشن به دلیل اینکه به صورت دو جداره به تولید رسیده است، مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد؛ اما به هر حال با توجه به قیمت نسبتا بالای این پارتیشن، افراد می توانند هر یک از انواع پارتیشن ها را بسته به بودجه خود انتخاب کنند.

 

شیشه های هوشمندی، انتخاب خاص برای فضاهایی با حریم خصوصی

یکی از خاص ترین تکنولوژی ها برای پارتیشن های شیشه ای، شیشه های هوشمند هستند. این شیشه ها به دو صورت قابل استفاده می باشند، مات و براق!

در گذشته برای اینکه با پارتیشن شیشه ای یک فضای خصوصی داشته باشیم، نیاز بود که از شیشه های مات استفاده می کردیم. اما در حال حاضر، می توانیم یک شیشه هوشمند به جای شیشه مات مورد استفاده قرار دهیم و به صورت انتخابی، هر موقع که خواستیم پارتیشن را مات و هر موقع علاقه مند بودیم، پارتیشن را شفاف کنیم!

شیشه های هوشمند از تکنولوژی جدیدی بهره مند شده اند و می توانند گزینه خوبی برای فضاهایی باشند که نیاز به رعایت حریم خصوصی دارند.

پارتیشن های شیشه هوشمند با برق کار می کنند و به دلیل اینکه تکنولوژی جدیدی دارند، دارای قیمت نسبتا بالاتری نسبت به پارتیشن های معمولی می باشند.

 

پارتیشن
پارتیشن

 

قیمت نهایی یک پارتیشن شیشه ای چقدر است؟

شاید برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که قیمت یک پارتیشن شیشه ای چقدر می شود؟ به طور کلی، قیمت پارتیشن های شیشه ای بر اساس متراژ تعیین می شود. بنابراین، نمی توان قیمت مشخصی برای پارتیشن های شیشه ای ذکر کرد.

از طرف دیگر نوع پارتیشن شیشه ای، متریال های به کار رفته و … در قیمت نهایی پارتیشن تاثیر می گذارند. به طور مثال، یک پارتیشن شیشه ای دو جداره به دلیل اینکه دارای متریال بیشتری می باشد، قیمت بالاتری نسبت به یک پارتیشن تک جداره دارد.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با انواع پارتیشن های شیشه ای صحبت کنیم. افرادی که به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی فضاهای اداری، تجاری و شرکتی می گردند، می توانند از این نوع پارتیشن استفاده کنند.

یکی از مزیت های بزرگ پارتیشن شیشه ای این است که بدون کثیف کاری زیاد و در مدت زمان کوتاهی، پیاده سازی می شود. بنابراین، می توان در یک مدت زمان کوتاهی و با لطف پارتیشن های شیشه ای، دکوراسیون داخلی یک فضا را از این رو به آن رو کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *