ارتباط با ما 02171731

معرفی سقف کاذب آلومینیومی و مزایای آن

زمان مطالعه: 4 دقیقه سقف کاذب آلومینیومی چه نوع سقفی است؟ سقف کاذب آلومینیومی یکی از انواع سقف های کاذب است که امروزه از آن در محیط های تجاری و اداری استفاده می شود. همانطور که از نام این سقف مشخص است جنس آن از آلومینیوم است. این نوع سقف کاذب به دلیل  داشتن مزایای زیاد مورد توجه بیشتر ...

سقف کاذب آلومینیومی
4 دقیقه
0 دیدگاه
azaran23
زمان مطالعه: 4 دقیقه

سقف کاذب آلومینیومی چه نوع سقفی است؟

سقف کاذب آلومینیومی یکی از انواع سقف های کاذب است که امروزه از آن در محیط های تجاری و اداری استفاده می شود. همانطور که از نام این سقف مشخص است جنس آن از آلومینیوم است. این نوع سقف کاذب به دلیل  داشتن مزایای زیاد مورد توجه بیشتر طراحان محیط های اداری قرار گرفته است. همچنین این سقف در عین سادگی، زیبایی فوق العادای نیز به فضای محیط می دهد. این سقف در چند نوع پنهان، نمایان، دامپا و … اجرا می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این نوع سقف کاذب خواهیم پرداخت.

کاربردهای این نوع سقف

استفاده از سقف کاذب آلومینیومی همانطور که اشاره شد در محیط های اداری و تجاری است. محیط هایی مانند سینماها و تئاترها، بیمارستانها و آزمایشگاه ها، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، کارخانه ها و … محیط هایی هستند که به صورت گسترده از این سقف استفاده می کنند.

دلیل استفاده از سقف کاذب آلومینیومی چیست؟

دلیل استقبال روزافزون از سقف آلومینیومی مزایای چشمگیر این سقف است. این مزایا شامل مواردی است که به آنها اشاره می شود.

* یکی از مزایای سقف کاذب آلومینیومی طول عمر مفید آن است. در واقع با استفاده از این نوع سقف کاذب برای سالیان دراز نیاز به تعویض سقف نیست. این امر همچنین از نظر اقتصادی نیز یک انتخاب به صرفه محسوب می شود، چرا که نیاز به تعویض کردن سقف برای چندین سال به تعویق می افتد.

* از دیگر مزایای این نوع سقف کاذب امکان شستشوی آن است. در واقع متریال آلومینیوم در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل در صورت تماس سقف کاذب آلومینیومی با آب، به منظور شستشو و یا وجود رطوبت احتمالی در محیط، کیفیت این سقف کاهش نمی یابد.

* یکی دیگر از مزایای چشمگیر این نوع سقف کاذب مقاومت آن در برابر حرارت و ضربه است. در صورتی که اتصال در سیم کشی و تاسیسات پشت سقف به وجود بیاید، سقف آلومینیومی سبب گسترش آتش سوزی نمی شود.

* تنوع در رنگ تایل های آلومینیومی نیز از دیگر مزایای استفاده از سقف آلومینیومی است. با استفاده از این تنوع می توان دکوراسیونی زیبا و شیک در محیط ایجاد کرد.  

* علاوه بر موارد ذکر شده، دسترسی آسان به تاسیسات موجود در پشت سقف کاذب آلومینیومی یکی دیگر از مزایای استفاده از این سقف کاذب است.

معرفی سقف کاذب مدل نمایان

معمولا در محیط هایی که نیاز به دسترسی تاسیسات پشت سقف وجود داشته باشد، از این نوع سقف آلومینیومی استفاده می شود. دلیل راحت بودن دسترسی به تاسیسات نیز این است که، نیاز به جابجایی تایل ها نیست. این نوع سقف در دو نوع لبه دار و بدون لبه طراحی می شود.

سقف کاذب مدل پنهان

از این نوع سقف کاذب بر خلاف نوع نمایان، در محیط هایی استفاده می شود که نیاز به دسترسی تاسیسات پشت تایل ها نباشد. از نظر شکل ظاهری این نوع سقف به صورت یکدست دیده می شود و فاصله ای میان تایل ها به وجود ندارد.

سقف آلومینیومی دامپا

از این نوع سقف آلومینیومی معمولا در مکان هایی استفاده می شود که نیاز به نصب یک سقف آکوستیک باشد. سقف کاذب آلومینیومی دامپا در دو نوع سوراخ دار و ساده طراحی می شود. از ویژگیهای این نوع سقف دسترسی راحت به تاسیسات پشت سقف است.

سقف آلومینیومی دامپا
سقف آلومینیومی دامپا
سقف کاذب آلومینیومی گریلیوم

این نوع سقف کاذب یک سقف دکوراتیو محسوب می شود. ورق های آلومینیومی که در این نوع سقف استفاده می شوند به صورت خانه های مربع یا مستطیل شکل هستند. از این نوع سقف کاذب در مکانهای تجاری استفاده می شود که، یک طراحی شیک و مدرن با مزایای آلومینیومی مد نظر داشته باشند.

سقف آلومینیومی لوور

یکی دیگر از انواع سقف های کاذب آلومینیومی مدل لوور است. معمولا از این نوع سقف کاذب در محیط هایی استفاده می شود که سقف کوتاهی داشته باشند. این نوع سقف در دو نوع پروفیلی یا تیغه ای اجرا می شود. از نوع تیغه ای این سقف به دلیل داشتن ویژگی عایق بودن معمولا استفاده بیشتری می شود.

سقف آلومینیومی لوور
سقف آلومینیومی لوور
کیفیت اجرای انواع سقف کاذب آلومینیومی به چه چیزی بستگی دارد؟

یکی از مواردی که در اجرای سقف کاذب آلومینیومی اهمیت دارد کیفیت تایل های آلومینیومی و نوع اجرای آن است. اهمیت این موضوع به این دلیل است که با استفاده از هر نوع تایل آلومینیومی و هر نوع اجرایی، نمی توان از مزایای این سقف بهره برد. جهت اطمینان از یک اجرا و کار بدون نقص، بهتر است که کار را به شرکت های معتبر سپرد.

یکی از معتبرترین شرکت های ایرانی در زمینه تولید، اجرا و پشتیبانی در این زمینه شرکت آذران پلاست است. این شرکت در زمینه تولید و اجرای انواع سقف کاذب آلومینیومی دارای سالها تجربه است. همچنین ویژگی دیگر این شرکت به کار گیری افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه و داشتن، قیمت بسیار منصفانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *